انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

آسیب‌ پذیری NetSpectre امکان سرقت اطلاعات از طریق شبکه را می‌دهد

ارسال شده توسط بهشارژ   ۶ - مرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 375

دردسر جدید اینتل را بشناسید؛ آسیب‌ پذیری NetSpectre امکان سرقت اطلاعات از طریق شبکه را می‌دهد

آسیب پذیری Spectre و گونه‌ های جدید تر آن نه تنها اینتل و سازندگان را حسابی به دردسر انداخته‌اند، بلکه خریداران هم اعتماد خود را از دست داده‌اند. حالا پژوهشگران گونه جدیدی از آسیب پذیری Meltdown را شناسی کرده‌اند که می‌تواند از طریق شبکه و از راه دور مورد سوء استفاده واقع شود.

NetSpectre

NetSpectre

تا پیش از این اجرای حملات مبتنی بر تمامی گونه‌ های شناسایی شده از Spectre ملزم به دسترسی فیزیکی به سیستم قربانی و نصب بدافزار بر روی آن بود، اما حالا یک گونه جدید از این آسیب پذیری ها که NetSpectre نام گرفته است، به طور کامل از طریق شبکه قابل اجرا است. آسیب پذیری یاد شده به حمله کننده امکان خواندن اطلاعات حافظه، آن هم بدون نیاز به اجرای هرگونه برنامه بر روی سیستم قربانی را می‌دهد.

NetSpectre بر اساس اندازه گیری زمان صرف شده از سوی پردازنده برای اجراهای مبتنی بر پیش‌ بینی بهره می‌ گیرد، در واقع در این حمله، از زمان صرف شده برای اجرای یک پیش بینی های درست یا اشتباه به منظور استخراج بیت‌ ها و بایت‌ های داده استفاده می‌شود. در پردازنده‌ های امروزی هنگامی که پردازنده کُدها را اجرا می‌کند، واحد اختصاصی آن تلاش می‌کند دستورالعمل یا داده بعدی را پیش‌بینی کند، در صورتی که موقعیت پیش بینی شده درست باشد، شاهد افزایش سرعت اجرا خواهیم بود و تلاش‌ های ناموفق به تلاش مجدد می‌ انجامد، اکسپولیت موفقیت آمیز NetSpectre با اندازه گیری همین زمان‌ ها قادر است محتویات حافظه را حدس بزند و استخراج کند.

علی رغم آنچه که گفته شد، اجرای حملات به این روش مستلزم صرف زمان زیادی است و حمله کننده می‌ بایست به طور مخفیانه از برنامه تحت شبکه خود برای سنجش زمان‌ های یاد شده استفاده کند.

اینتل به انتشار این گزارش واکنش نشان داده است و تأیید کرده آنها اطلاعات لازم را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده‌اند تا در برنامه‌های خود مانع از سوء استفاده احتمالی  شوند. هنوز مشخص نیست شاهد یک آپدیت دیگر خواهیم بود یا نه.

منبع: shahrekhabar

………………………………………………………………..

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم ایرانسل و شارژ مستقیم همراه اول و رایتل – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا