انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

استفاده از ipv6 ایرانسل برای تمام نقاط کشور

ارسال شده توسط بهشارژ   ۹ - فروردین - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 607

استفاده از ۶ IPv برای بهره برداری در تمام کشور

ایرانسل اعلام کرد که ipv6 را به بهره برداری تجاری در تمامی کشور رسانده است. امکان استفاده تمام مشترکان سرویس نسل ۲، ۳، ۴ و ۴.۵ اینترنت همراه و اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) ایرانسل از این بستر فراهم شده است. برای استفاده از آخرین پروتکل اینترنت ۶ IPv لازم است دستگاه مشترکان ایرانسل از  ۴ IPv پشتیبانی کند و در دستگاه‌های اندرویدی، در قسمت تنظیمات نقاط دسترسی (Access Point Names) لازم است که APN protocol بر روی۴ IPv/۶ IPv تنظیم شده باشد. جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت که ۶ IPv است طبق پیش‌بینی‌های انجام شده به زودی جایگزین نسخه ۴ IPv خواهد بود.

IPv6

IPv6

با توجه به توسعه کاربرد خدمات دستگاه به دستگاه و اینتزنت اشیا (IoT) که منجر به برقراری ارتباط میان بسیاری از دستگاه ها مانند موبایل‌ها، دوربین‌ها، قاب عکس‌های دیجیتال و حتی لوازم خانگی بر بستر اینترنت شود، نیاز به پروتکل IP می باشد.

ایرانسل به عنوان اپراتور پیشگام در زمینه اینترنت اشیا و شهر هوشمند در جهت راه اندازی سامانه دستگاه به دستگاه به عنوان بسترساز این ارتباطات سرمایه گذاری کلانی را انجام داده است تا با بهره برداری از آن امکان اتصال هزاران دستگاه و ارائه صدها خدمات مختلف بر روی این بستر فراهم شود.

نسخه ششم پروتکل اینترنت یا ۶ IPv از فضای آدرس دهی ۱۲۸ بیتی استفاده می‌کند که بهره‌گیری از ۲ به توان ۱۲۸ آدرس یکتا را امکان‌پذیر خواهد کرد. این در حالی است که نسخه چهارم پروتکل اینترنت یا ۴ IPv که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از استانداردهای قدیمی آدرس‌دهی است و فضای آدرسی ۳۲ بیتی دارد.

این امکان برای مشترکان ایرانسل در استان های تهران، البرز، مرکزی و قم فراهم شده بود تا سرویس اینترنت را در بستر ipv 6 دریافت کنند.

………………………………………………………………………………………………………………………………….

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و شارژ مستقیم ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و خرید بسته اینترنت و پرداخت قبض با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل وجود دارد.

______________________________________

برو بالا