انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

ایده اپل برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به دستگاه های مک بوک پرو

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۴ - تیر - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 339

راهکار خلاقانه اپل برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به دستگاه های مک بوک پرو

افرادی که در تیم iFixit مشغول به کار هستند با کالبد شکافی مک بوک پرو جدید اپل متوجه شدند که این دستگاه به یک لایه سیلیکونی در زیر دکمه های کیبورد مجهز است.

keyboard

keyboard

همان طور که می دانید فضای قرار گرفته در زیر دکمه های کیبورد، محلی مناسبی برای ورود گرد و غبار به حساب می آید. اهالی کوپرتینو در مک بوک پرو جدید با اضافه کردن یک لایه سیلیکونی در زیر دکمه ها، این مشکل را حل کرده اند. اضافه شدن این لایه باعث شده تا صدای تولید شده هنگام تایپ کردن نیز تا حد چشمگیری پایین بیاید.

اپل در ماه مارس پتنتی به منظور طراحی یک ساختار مقاوم در برابر گرد و غبار را به ثبت رساند و ظاهرا از همان روش در محصول جدید خود بهره گرفته است. مسئولان وب سایت iFixit به این موضوع اشاره کرده اند که اضافه شدن لایه سیلیکونی در زیر دکمه ها را نمی توان روشی تأثیرگذار و مهم در زمینه کاهش صدای آنها به حساب آورد.

در هنگام معرفی مک بوک پرو جدید اپل مسئولان این شرکت به صدای کمتر دکمه ها هنگام تایپ اشاره کردند، اما صحبتی در مورد نحوه اجرای آن به میان نیامد. آنها در مصاحبه با گزارشگر وب سایت The Verge، استفاده از لایه سیلیکونی را روشی برای حل مشکل تولید صدای زیاد دکمه ها ندانستند.

منبع: click

………………………………………………………………………….

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم ایرانسل و شارژ مستقیم همراه اول و رایتل – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

 

______________________________________

برو بالا