انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

اینتل ظرفیت QLC NAND های ۲.۵ اینچی را تا ۲۰ ترابایت افزایش می دهد

ارسال شده توسط بهشارژ   ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 497

افزایش ظرفیت QLC NAND های ۲.۵ اینچی تا ۲۰ ترابایت توسط اینتل

اینتل در نظر دارد در نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی از حافظه‌های QLC NAND خود با حداکثر ظرفیت ۲۰ ترابایت رو نمایی کند. با این حال نمونه‌های آماده شده برای عرضه عمومی حداکثر ۲ ترابایت ظرفیت دارند.

اینتل

اینتل

در حالی که در روز های گذشته اینتل اولین حافظه‌ های Optane DIMM خود را عرضه کرد، آیا بروزرسانی‌هایی را در برنامه‌های کمپانی برای استفاده از حافظه‌های فلش QLC NAND جدید خود ایجاد کردند. در ماه گذشته بود که Intel و Micro با همکاری دیگر حافظه‌های فلش (QLC) 3D NAND ۶۴ لایه‌ای را معرفی کردند که در هر سلول آن ظرفیت ذخیره‌سازی ۴ بیت دیتا وجود داشت. با این حال در آن زمان فقط اولین حافظه‌های QLC NAND میکرون با نام Micro 5210 ION معرفی شد و اینتل همچنان محصولی را معرفی نکرده بود. اما در حال حاضر این کمپانی وجود دو QLC SSD جدید خود تایید کرده است.

اینتل در نظر دارد که یکی از محصولات جدید بدون نام خودش را در نیمه‌ی دوم امسال برای عرضه عمومی آماده کند که احتمال داده می‌شود که این حافظه‌ها از سری حافظه‌های Intel SSD 660p باشد و دلیل آن شایعات منتشر شده در این زمینه است. این شایعات به وجود یک M.2 SSD پایین‌رده با رابط PCIe x2 با ظرفیت ۲ ترابایت اشاره کرده‌اند.

اما در زمینه‌ی محصولات تجاری و حرفه‌ای، اینتل یک نمونه‌ی حداکثر ۲۰ ترابایتی QLC NAND را در فرم فکتور درایو‌های ۲.۵ اینچی در نظر گرفته است که به احتمال زیاد یک SSD با ضخامت ۱۵ میلی‌متر از نوع U.2 NVMe خواهد بود و تمامی این اطلاعات به طور اتفاقی از زبان یکی از شرکای تجاری این کمپانی به بیرون درز پیدا کرده است. با این شرایط این محصول پایین‌تر از خانواده‌‌ی محصولات Intel SSD DC P4510 TLC-based SSD کمپانی اینتل قرار می‌گیرد که حداکثر ظرفیت ۸ ترابایت را در فرم فکتور ۲.۵ اینچی و ۱۵ میلی‌متری U.2 در اختیار ما می‌گذارد. در حال حاضر اینتل نمونه‌های آزمایشی درایو‌های QLC خود را به یکسری ارائه دهنده‌های سرویس‌های ابری و تولید‌کنندگان قطعات کامپیوتری منتخب داده است و در نظر دارد که در نیمه‌ی دوم امسال تولید انبوه آنان را شروع کند. همچنان این مسئله تایید نشده است که آیا ظرفیت ۲۰ ترابایتی این محصولات برای زمان عرضه هم آماده خواهد بود یا نه، اما در کنار محتمل بودن این مسئله، حتی احتمال عرضه‌ی ظرفیت‌های بالاتر هم در این زمینه و البته در فرم فکتور Rule اینتل وجود دارد.

منبع:shahrsakhtafzar

………………………………………………………………………..

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی – خرید شارژ مستقیم و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا