انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

تشخیص گوشی قاچاق از غیر قاچاق به چه روشی امکانپذیر است؟

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۲ - مهر - ۱۳۹۶   بدون نظر    تعداد نمايش 492

با جدی تر شدن طرح رجیستری و نگرانی مردم از خرید گوشی‌های قاچاق، روش های تشخیص گوشی قاچاق از غیر قاچاق بیش از گذشته اهمیت می‌یابد. دو روش برای تشخیص گوشیهای قاچاق وجود دارد. کاربران می‌توانند با استعلام شماره سریال گوشی های تلفن همراه از طریق یک سامانه پیامکی و یا سایت گمرک، گوشی های قاچاق و غیرمجاز را از گوشی های وارداتی مجاز و غیرقاچاق تشخیص دهند.

گوشی قاچاق

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که برای تشخیص گوشی های قاچاق و غیرمجاز از گوشی های وارداتی مجاز و غیر قاچاق از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۸۸۷ و یا لینک مخصوص استعلام شماره سریال گوشی های تلفن همراه وارداتی در سایت رسمی گمرک به نشانی www.irica.ir اقدام کنند.

نحوه تشخیص گوشی های قاچاق از طریق سامانه پیامکی

برای استعلام اصل و مجاز بودن گوشی باید کد شماره شناسه ۱۵ رقمی گوشی موبایل (IMEI) خود را به شماره پیامک ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال و یا در لینک مخصوص سایت گمرک ثبت کنید و سپس ثبت یا عدم ثبت شناسه استعلام شده از پنجره واحد تجاری گمرک به شما اعلام می‌شود. هم‌اکنون ارائه شناسه بین‌المللی گوشی های تلفن همراه توسط واردکنندگان در گمرک الزامی شده و کلیه دستگاه‌های موبایل دارای قابلیت اتصال به شبکه مخابراتی GSM، این کد ۱۵ رقمی مختص به خود را دارند. در این کد، اطلاعات مربوط به مدل گوشی و شرکت و کشور سازنده ثبت می‌شود.

کد IMEI گوشی

شماره شناسه ۱۵ رقمی معمولا بر روی بسته‌بندی دستگاه یا در زیر باتری تلفن همراه ثبت می‌شود. همچنین با شماره‌گیری #۰۶#* با گوشی خود، این کد ۱۵ رقمی (IMEI) برای شما به نمایش درخواهد آمد.

سامانه ثبت و دریافت شماره سریال گوشی های تلفن همراه وارداتی، یکی از دستاوردهای سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک جمهوری اسلامی ایران است. این سامانه، گام مهمی را در جهت اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا برداشته است. گمرک ایران قصد دارد با بهره‌گیری از سامانه های هوشمند گمرکی به منظور ردیابی کالاهای قاچاق و تشخیص آن‌ها از کالاهای مجاز و غیرقاچاق در سایر گروه‌های کالایی نیز استفاده کند.

منبع: گجت نیوز

 

————————-———————————

 برای خرید شارژ به سایت زیر مراجعه کنید.

www.BehCharge.com

همچنین خرید شارژ و بسته اینترنت از کد زیر امکانپذیر است

۱۲۰۰#*۷۸۹*

کد فوق باید از طریق سیم کارتهای ایرانسل و رایتل شماره گیری شود

______________________________________

برو بالا