انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

ایران از لحاظ رشد شاخص های فناوری اطلاعات دومین کشور دنیاست

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲ - فروردین - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 246

ایران از لحاظ رشد شاخص های فناوری اطلاعات دومین کشور دنیاست

در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) محمد جواد آذری درباره رشد قابل توجه شاخص های توسعه ICT برای سال آینده گفت:

در سال گذشته میلادی ایران براساس اعلام اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) بیشترین رشد شاخص های ICT در آسیا داشته است و در واقع دومین کشور است.

برگزیدگان کارمند خانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ۷ نفر رسیده است و برنامه دولت برای ورود خانم ها در امور کشور در حال تحقق است.

پوشش شبکه در کشور در سال گذشته ۶۲ درصد بوده است و امسال با رشد قابل توجهی در ایم حوزه و با کمک همراه اول و همچنین بخش روستایی ، پوشش پهنای باند گسترده شده و انتظار داریم رشد شاخص وزارت ازتباطات و فناوری اطلاعات از قبل قابل قبول تر است. ایران از نظر شاخص های IDI رتبه ۴ شده است.

وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات

وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات

جهرمی در ادامه گفت:

لازم است که جوان ها را برای خود حفظ کنیم و از کسب و کارهای نوپا حمایت کنیم و با دست روی دست گذاشتن ابزارهای بین المللی روی کار آمده و در دنیای فناوری اطلاعات حاکمیت خود را از دست می دهیم.ما باید به حرف های جوان ها گوش دهیم تا امید برایشان ایجاد شود و بدانند حرف هایشان پیگیری می شود و کسانی که مانع رشد و خلاقیت جوانان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شود به حاکمیت آینده ایران ضربه می زنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برای مقابله با فساد باید از طریق ICT اشکالات را حل کنیم و بهره وری در کشور با  استفاده از ظرفیت های ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش می یابد.

باید آستین همت را بالا زده و با همراهی ظرفیت های خوبی که در کشورمان داریم تحول دیجیتال را در دست بگیریم. باید سهمی عظیم در بازارهای بین المللی داشته باشیم.

—————————————————————————————————–

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل وجود دارد

 

______________________________________

برو بالا