انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

شرکت معروف رولز رویس در صدد ساخت تاکسی هوایی

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۶ - تیر - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 388

ساخت تاکسی هوایی شرکت رولز رویس:

رولز-رویس موتور کارز (Rolls-Royce Motor Cars) شرکت خودرو سازی بریتانیایی است، که در زمینه مهندسی، طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس فعالیت می‌نماید. این شرکت در سال ۱۹۰۶ توسط چارلز رولز و هنری رویس، تحت نام رولز-رویس لیمیتد تأسیس شد.

شرکت رولز-رویس از سال ۱۹۱۴ بخش طراحی و تولید موتورهای هواگرد را نیز به خط تولید کارخانجات خود اضافه کرد. در سال ۱۹۷۱ برای جلوگیری از ورشکستگی شرکت رولز-رویس، دارایی‌ های این شرکت از سوی دولت بریتانیا، ملی اعلام شد، سپس در سال ۱۹۷۳ شرکت رولز-رویس به دو شرکت تفکیک شد و بخش خودرو سازی رولز-رویس موتورز نام گرفت و بخش هوا فضای آن نیز تحت عنوان رولز-رویس هلدینگ ثبت گردید.

در ۱۹۸۰ مدیریت رولز-رویس موتورز به شرکت ویکرز سپرده شد. در ۱۹۸۷ توسط گروه فولکس‌ واگن خریداری شد، که در نهایت در سال ۱۹۹۸ به ب‌ام‌و واگذار گردید و نام آن نیز به رولز-رویس موتور کارز تغییر پیدا کرد. این شرکت هم‌ اکنون به عنوان زیر مجموعه‌ ای از شرکت خودرو سازی ب‌ام‌و به‌ شمار می‌آید.

تاکسی هوایی

تاکسی هوایی

شرکت رولز-رویس که به ساخت خودرو های لوکس شهرت دارد، در زمینه تولید خودروهای پرنده فعال شده و تصمیم به ساخت تاکسی هوایی با حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت با شعاع پروازی ۸۰۵ کیلومتر گرفته است.

طرح مفهومی EVTOL رولز-رویس در نمایشگاه بین‌ المللی فارنزورث امسال معرفی شد. در این تاکسی هوایی از موتور هیبریدی استفاده شده که متشکل از دو بخش برقی و توربینی است که با گاز کار می کند. محصول یاد شده قابلیت برخاستن از جای خود به صورت عمودی را دارد و حداکثر سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر برد این تاکسی هوایی بعد از هر بار شارژ شدن به طور کامل به ۸۰۰ کیلومتر می رسد که در میان نمونه های مشابه کم نظیر محسوب می شود.

این تاکسی هوایی برای برخاستن و نشستن عمودی مجهز به شش پره برقی است و به راحتی می تواند در فضاهای کوچک فرود آید یا آنها را ترک کند و همچنین قابلیت حمل ۴ تا ۵ مسافر را نیز دارد. یکی دیگر از مزایای این محصول کم سروصدا بودن آن است که باعث می شود پرواز آن بر فراز شهرها بدون ایجاد آلودگی صوتی ممکن شود.

تاکسی پرنده مفهومی EVTOL برای خلاف محصولات رقیب دارای باتری نسبتا کوچکی است که شارژ کردن آن با استفاده از  ژنراتور توربین گازی ممکن است. استفاده عملیاتی از    EVTOLپس از سال ۲۰۲۰ امکان پذیر خواهد شد.

منبع: shahrekhabar 

……………………………………………………………..

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا