انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

برنامه های سامسونگ برای تولید چیپست های قدرتمند ۳ نانومتری

ارسال شده توسط بهشارژ   ۷ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 431

سامسونگ و تولید چیپست های قدرتمند 

بخش اعظمی از درآمد سامسونگ با فروش چیپ های حافظه تامین می شود و کره ای ها امیدوارند که با ارائه چیپست های مبتنی بر ARM خود، قادر به تکرار موفقیت پیشین باشند. سامسونگ همیشه واحد System LSI خود را همچون یک شرکت مستقل در نظرگرفته است؛ بنابراین فروش قطعات سخت افزاری به سایر شرکت ها موضوع چندان غافلگیر کننده ای نیست.

سامسونگ

سامسونگ

تا به اینجای کار می توان حدس زد که سامسونگ از توان و ظرفیت کافی برای رقابت با شرکت هایی مثل مدیاتک و کوالکام برخوردار است. به جز این ها، رقیب بزرگ دیگری که باقی می ماند HiSillicon است؛ اما این شرکت هم از زیر مجموعه های هواوی به شمار می آید که چیپست های کایرین را به صورت انحصاری برای همین کمپانی چینی تولید می کند.

کمپانی سامسونگ طی رویداد سالانه Foundry Forum آمریکا از نقشه راه خود برای دستیابی به فناوری تولید چیپست های ۷، ۵ و ۳ نانو متری تا سال ۲۰۲۲ خبر داده است.

برنامه های این شرکت شامل دستیابی به فناوری های هفت نانو متری LPP، پنج نانو متری LPE، چهار نانو متری LPE/LPP و سه نانومتری GAAE/GAAP است و در کنار آن توسعه ابزارهای متصل با توان محاسباتی بالا نیز در دستور کار قرار دارد.

۷LPP نخستین فناوری ساخت نیمه هادی مبتنی بر لیتوگرافی EUV سامسونگ است که در سال جاری میلادی به تولید انبوه رسیده و با توسعه IPهای آن در اوایل ۲۰۱۹ از راه خواهد رسید. پس از آن نوبت به فناوری ۵LPE می رسد که در کنار کاهش مصرف انرژی، امکان پیشرفت هر چه بیشتر را فراهم خواهد کرد.

به گفته سامسونگ فرایند فناوری FinFET در فرایند ۴ نانو متری نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به عنوان جدیدترین نسل این خانواده مهاجرت از چیپست های ۵ نانو متری را تسهیل کرده و سرعت بالاتر و کاهش مصرف انرژی را به ارمغان می آورد. تولید این دو سری در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کلید خواهد خورد.

این کمپانی فرایند ۳ نانومتری با بهره گیری از GAA را نیز معرفی کرده که نسل بعدی معماری محسوب می شود. مهندسان کره ای برای غلبه بر محدودیت های کارایی و مقیاس فیزیکی معماری FinFET، فناوری GAA خود به نام MBCFET را معرفی کرده اند که به لطف کنترل گیت کارایی آنها تا حد زیادی بهبود پیدا خواهد کرد.

این شرکت راه حل های خود برای بهینه سازی دیتا سنترهای بزرگ و کمک به رشد هرچه بیشتر هوش مصنوعی (AI) و قابلیت های یادگیری ماشینی را نیز معرفی کرده که در قالب یک پلتفرم کلی توان محاسباتی را به شکل چشمگیری بهبود خواهد بخشید.

رقابت میان کمپانی های تولید چیپ از قبیل کوالکام، مدیاتک و TSMC برای تولید چیپ های کوچکتر و در عین حال قدرتمندتر رو به افزایش است و اخیرا منابع مطلع از تولید چیپست ۷ نانومتری A12 برای آیفون توسط TSMC خبر داده اند.

منبع: دیجیاتو

……………………………………………………………………………

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل– خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا