انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

سرویس کوتاه کننده لینک گوگل بزودی متوقف خواهد شد

ارسال شده توسط بهشارژ   ۱۳ - فروردین - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 250

گوگل سرویس کوتاه کننده لینک خود را متوقف خواهد کرد

این سرویس همچنان برای مشترکان در دسترس است اما تا سال آینده به طور کامل متوقف خواهد شد.

سرویس کوتاه کننده لینک گوگل goo.gl سرویسی است که برای کوتاه سازی لینک های طولانی و سئو سازی به کار می رود. با این سرویس اشتراک‌گذاری لینک‌ها به مراتب راحت‌تر شده است. این موضوع مخصوصا برای کاربران ایرانی که به خاطر سر و کله زدن با لینک‌های متشکل از حروف فارسی، مجبور به دست و پنجه نرم کردن با لینک‌هایی بسیار طولانی و نامفهوم هستند بسیار مهم است.

کوتاه کننده لینک گوگل

کوتاه کننده لینک گوگل

کوتاه کننده لینک گوگل باعث می شود که بتوان لینک های بلند را برای تبلیغات یا ارسال در شبکه های اجتماعی کاستومایز کرد. مزیت بسیار مهم دیگر کوتاه کننده لینک گوگل امکان ردیابی رفتار و وضعیت آن‌ها است.

کوتاه کننده لینک گوگل URL Shortener یک سرویس آنالیتیک است که می توان با استفاده از آن نوع رفتار افراد در برابر کلیک روی هر لینک را ردیابی و مشاهده کرد. اگر با خواندن این مطالب به استفاده از کوتاه کننده لینک گوگل علاقه‌مند شده‌اید، متاسفانه دیگر زمان برای اقدام دیر است، چرا که گوگل تصمیم گرفته به کار این سرویس خاتمه بدهد.

بر اساس پست وبلاگی تازه منتشر شده توسط گوگل، طی سال‌هایی که شرکت سرویس کوتاه‌کننده لینک خود را معرفی کرده است، کاربران  برای دست پیدا کردن به مطالب مورد نیازشان در اینترنت، به شیوه‌ای متفاوت در مقایسه با گذشته اقدام می‌کنند. به همین دلیل گوگل تصور می‌کند دیگر نیازی به وجود یک ابزار اینترنتی کوتاه‌کننده لینک نیست.

زمان متوقف شدن سرویس کوتاه کننده لینک

از روز ۱۰ فروردین ماه پشتیبانی از این سرویس برای افراد غیر عضو متوقف شد و انتظار می رود که به طور گام به گام این سرویس از دسترس خارج شود. تا سال آینده، کاربران قدیمی و جدید همچنان می‌توانند آمار و ارقام مربوط به لینک‌های خود را مانیتور کرده و اطلاعات آن‌ها را در قالب یک فایل دارای فرمت csv دریافت کنند.

این روند تا ۱۰ فروردین سال ۹۸ ادامه پیدا می کند. بعد از آن، اگرچه امکان ساخت لینک کوتاه و یا مانیتور کردن لینک‌های قبلی ساخته شده برای هیچ کاربری امکان‌پذیر نخواهد بود.  اما لینک‌های قبلی همچنان کاربران را به لینک‌های اصلی ارجاع می‌دهند.

منبع: موبایلستان

————————————————————————————-

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و خرید شارژ مستقیم– خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا