انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

سیم کارت کودک و نوجوان و کاربردهای آن برای خانواده ها و والدین

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۱ - مرداد - ۱۳۹۶   یک نظر    تعداد نمايش 781

سیم کارت کودک و نوجوان چیست؟

همزمان با ورود محصولات الکترونیکی به خصوص گوشیهای هوشمند و تبلت در خانه ها و پیشرفت تکنولوژی،  دغدغه خانواده ها در خصوص فرزندانشان بیشتر و پیچیده تر شده است. خوشبختانه با ورود سیم کارت کودک و نوجوان می توان با نگاهی تخصصی و آگاهانه تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.

صادق عباسی ، معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، با اشاره به ویژگی های سیمکارت کودک بیان داشت که این سیم کارت ها برای کودکان قابل استفاده هستند و طرحی است که در کشور های پیشرفته جهت جلوگیری از بروز مشکلات محتمل اجرا می شود. همچنین توزیع و پخش سیم کارت برای افراد زیر ۱۸ سال از دو سال پیش و با همکاری تمام اپراتور ها انجام شده است.

سیم کارت کودک و نوجوان

وی افزود: این سیم کارت ها قابلیت های فراوانی دارند. ویژگی بارز این سیم کارت ها وجود لیستی است که کودکان می توانند مورد استفاده قرار دهند و شرایط بر عکس آن ، یعنی سایت هایی که کودک اجازه ندارد وارد آنها شود هم وجود دارد. وی در ادامه درباره نحوه پخش سیم کارت ها هم این نکته را افزود که سیم کارت کودک به اسم پدر یا مادر خریداری می شوند. یعنی والدین با مراجعه به مراکز خرید این سیم کارت ها ، نوع متناسب با سن کودکشان را انتخاب می کنند. با وجود این ویژگی که سیم کارت ها به اسم پدر یا مادر باشند ، آنها توانایی مدیریت و ایجاد محدودیت ها را با اختیار خود خواهند داشت.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: والدین نگران کم بودن تعداد سیم کارت ها نباشند. آنها به اندازه کافی توسط اپراتور های تلفن همراه در سراسر کشور توزیع شده اند و تعدادی حدود ۲ تا ۳ میلیون سیم کارت کودک قابل استفاده وجود دارد.
نظر برخی روانشناسان در رابطه با سیم کارت کودک این است که این طرح ساختار اولیه خوبی دارد اما قطعا باید اصلاح گردد چرا که ویژگی های منفی زیادی دارد که باعث می شود تمایزی بین سیم کارت کودک و یک سیم کارت معمولی نباشد. سیم کارت کودک هنوز جای کار فراوانی دارد و مشکلات روانشناختی زیادی برای کودک می تواند به همراه داشته باشد. در کشورهای پیشرفته مثل آلمان نیز طرح سیم کارت کودک به تصویب رسیده است اما استفاده از آن برای کودکان بسیار محدود تر می باشد.
برخی دیگر این نظر را دارند که چون این سیم کارت ها بطور کارشناسی شده محدود نشده اند ، باعث می شوند کودک خود به خود و با حس کنجکاوی خود از این سیم کارت استفاده سو بکند. زیرا متمایز کردن این سیم کارت از نوع معمولی ، این سوال را در ذهن کودک ایجاد می کند که مگر در دنیای مجازی کنونی چه چیزی می گذرد که آن را ممنوع کرده اند.

انتظار می رود این طرح نسبت به قبل کامل و جامع تر گردد و با رعایت تمام موارد کارشناسی شده توسط اپراتور ها ، دغدغه خانواده ها و والدین نسبت به قبل کمتر شده و اطلاعات مفید و کاربردی برای پیشرفت کودکان و نوجوانان فراهم گردد.

منبع: مای رند

______________________________________

یک نظر ==> نظر شما چیست؟!

  1. دستبند مردانه گفت:

    عالیه خیلی ممنون

برو بالا