انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

شناسایی دروغگو‌ها با استفاده از نرم افزار تشخیص چهره در فرودگا‌ه‌ها

ارسال شده توسط بهشارژ   ۶ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 364

فرودگا‌ه‌ها برای شناسایی دروغگو‌ها از نرم افزار تشخیص چهره بهره خواهند برد

متخصصان پس از بررسی میلیون‌ها تصویر افراد، کشف کرده‌اند که می‌توان با تکنولوژی تشخیص چهره‌، حالت چهره‌ی اشخاص دروغگو را از افراد بی گناه متمایز نمود. کارشناسان بر این باورند که استفاده از این گونه نرم افزار‌ها می‌تواند به مامورین امنیتی به خصوص در فرودگاه ها کمک شایانی برساند. برخی از این نرم افزار‌ها قادرند که با بررسی حرکت عضلات صورت و تغییرات غیر معمول در آنها، دروغ گفتن افراد را سنجیده و دروغگویان را شناسایی کنند.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

به همین دلیل هوش مصنوعی می‌تواند به مامورین امنیتی کمک کند تا آنها بتوانند متوجه بشوند که آیا شخصی مشکوک در حال دروغ گفتن است یا خیر. محققان دانشگاه راچستر نیویورک، موفق شدند که بزرگترین دیتای موجود را از حالت چهره‌ی دروغگویان تهیه کنند و طی چند هفته، ۱.۳ میلیون تصویر از ۱۵۱ فرد را ذخیره کنند. آنها برای جمع آوری این اطلاعات از سیستمی مانند اسکایپ استفاده کردند که طی آن داوطلبین به صورت آنلاین گفته‌های راست و دروغ خود را اعلام می‌کردند تا تمامی این جریانات به وسیله‌ی یک وب کم ضبط شود. پس از آن هوش مصنوعی با استفاده از یادگیری ماشینی موفق شد که تغییر حالات چهره‌ی دروغگویان را سنجیده و موارد به خصوصی برای آن‌ها بیابد.

بر خلاف تصور همگان، پژوهشگران متوجه شده‌اند که داوطلبان راستگو اغلب بدون لبخند جواب داده‌اند و سعی کرده‌اند با تمرکز کردن و به یادآوردن دقیق گذشته، سوالات را صادقانه پاسخ دهند.

با تمام این تفاسیر سرپرست این تحقیقات معتقد است که نرم افزار تشخیص چهره تنها می‌تواند به در تصمیم گیری کمک کند و قضاوت کننده‌ی نهایی حتماً باید یک انسان باشد.

 

منبع:http://digiato.com

………………………………………………………………….

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل– خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا