انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

تاسیس شورای اخلاق AI در سنگاپور:

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از cnet، وزیر ارتباطات و اطلاع‌ رسانی سنگاپور اعلام کرد که یک شورای جدید به منظور ارائه مشورت به سنگاپور درباره استفاده اخلاقی و قانونی از AI و داده‌ها در حال شکل‌ گیری است.

هوش مصنوعی و داده‌ها

هوش مصنوعی و داده‌ها

این شورا که برای ایجاد آگاهی و درکی بهتر از مزایا و چالش‌ های AI تاسیس شده است، به دولت درباره اینکه چگونه می‌تواند به شکلی مسئولانه به کار توسعه و استقرار AI مشغول شود مشاوره خواهد داد.
به گفته وی، این شورا، به طور خاص، به توسعه استاندارد های اخلاقی و چارچوب‌ های حاکمیت مرجع، صدور دستور العمل‌های مشورتی، راهنمایی‌ ها و روش‌نامه‌ های عملی برای استفاده داوطلبانه توسط کسب و کارها کمک خواهد نمود.

مدیریت توسعه رسانه‌ای Infocomm گفت که، با توجه به روندی که سنگاپور برای توسعه خود به عنوان یک کانون AI جدید ادامه می‌دهد و مدل‌های جدید کسب و کارهایی که ظهور می‌کنند، این شورا به ساخت «یک اکوسیستم مورد اعتماد» به منظور جلب اطمینان خاطر مصرف کنندگان کمک خواهد نمود.
وی این اقدام را حرکتی «به موقع» دانست.

یک برنامه تحقیقاتی پنج ساله تحت هدایت دانشگاه مدیریت سنگاپور نیز برای پشتیبانی از کار این شورا ایجاد خواهد شد. این برنامه محرکه بحث‌ هایی حول «مسائل اخلاقی، حقوقی، خط مشیی و حاکمیتی» نشات گرفته از استفاده از AI و داده‌ها خواهد بود.

وی گفت «ما باید به سمت استفاده از تکنولوژی‌های پیشرو همچون AI برویم. این حرکتی است که بنگاه‌های خصوصی و مصرف کنندگان باید در همراهی با دولت طی کنند، و ما باید به جریان جهانی ایده‌ها، استعدادها و فرصت‌ ها متصل باشیم.»

گفتنی است راه‌ اندازی این شورا در مقطعی انجام می‌شود که غول‌ هایی مانند فیس‌بوک در حال شتاب بخشیدن به تلاش‌ هایشان جهت همراستا نمودن سیستم‌های هوش مصنوعیشان با ملاحظات اخلاقی هستند. گوگل در حال استفاده از هوش مصنوعی با دستیار دیجیتالیش به نام Duplex است که می‌تواند برای نوبت گرفتن به نیابت از مشتری با یک کسب و کار محلی تماس بگیرد، ولی آن نیز نگرانی‌های اخلاقی را برانگیخته است.

منبع: shahrsakhtafzar

……………………………………………………………………..

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا