انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

صادر شدن پروانه یک اپراتور موبایل

ارسال شده توسط بهشارژ   ۶ - فروردین - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 437

صادر شدن پروانه یک اپراتور موبایل

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با صدور پروانه  فعالیت تجاری در حوزه  MVNO برای شرکت ارتباطات آرین تل موافقت کرد .حاکمیت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعطای مجوز فعالیت تجاری در حوزه اپراتور مجازی تلفن همراه  برای برند فعال دیگر در  حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تاکنون تعداد پروانه‌های صادر شده MVNO به هشت رسید.شرکت ارتباطات آرین تل توانسته پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه نوع اول را دریافت کند.

کامل‌ترین مدل کسب‌وکاری این حوزه در ایران که تنها به شبکه اپراتور میزبان دسترسی دارد اپراتورهای مجازی نوع اول است.

اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) یعنی Mobile Virtual Network Operator است یک نوع اپراتور موبایل تلقی می گردد که خود به تنهایی و عملا دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده ها نیست.

اپراتور مجازی تلفن همراه معمولا با یک اپراتور موبایل (MNO) که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده هاست قرارداد منقعد می کنند تا با خریداری عمده به فروش با نام و برند اختصاصی خود بپردازد.

MVNO به عنوان یک بازوی بازاریابی اپراتورهای اصلی موبایل عمل می کنند تا در شرایط رو به اشباع بازار، بتوانند ظرفیت خالی آنها را فعال کنند و این کار خرده فروشی محسوب می گردد.

اپراتور مجازی تلفن همراه

اپراتور مجازی تلفن همراه

فرق اپراتورهای مجازی تلفن همراه با اپراتورهای موبایل:

MVNO که به عنوان سرویس های اپراتور مجازی در کشور مشابه سرویس‌های اپراتورهای موجود خواهد بود فعالیت خواهد کرد به همین دلیل شبکه دسترسی یا همان طیف رادیویی را ندارند.

اپراتور مجازی تلفن همراه با بستن اپراتور دیگر دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌هاست، خدمات را به صورت عمده خریداری می کند و با نام و نشان تجاری خود اقدام به فروش در بازار خرده فروشی می کند.
نخستین MVNO توسط اپراتور دانمارکی TELE2 شکل گرفت و این موضوع اروپا را فرا گرفت اپراتور مجازی موفق انگلیس در سال ۱۹۹۹ میلادی با برند Nextel به فروش خدمات مخابراتی اپراتور UK پرداخت.

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و شارژ مستقیم ایرانسل– خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و خرید بسته اینترنت و پرداخت قبض با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل وجود دارد.

______________________________________

برو بالا