انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

برای افزایش عمر سیم‌کارت چه کاری باید انجام داد؟

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۰ - شهریور - ۱۳۹۶   بدون نظر    تعداد نمايش 1036

برای هر سیم کارت عمر مفیدی تعریف شده که به مقدار مصرف، مکالمه و ارسال پیامک و همچنین چگونگی نگهداری از آن بستگی خواهد داشت.

سیم‌کارتها صرف نظر از اینکه مربوط به اپراتور ایرانسل هستند یا همراه اول و یا اپراتور رایتل، عمر معینی دارند اما گاهی مشاهده می کنید سیم کارتی نسبت به سیم کارت دیگر زودتر می سوزد و برخی هم دیرتر دچار این مشکل می شود. مسلما یکی از دلایل این امر استفاده بیش از حد از آن است .

از دلایل دیگر سوختن سیم کارت، می تواند ارسال پیامک باشد. یعنی افرادی هستند که پیامک زیادی ارسال می کنند و مدام نیاز دارند سیمکارتشان را شارژ کنند. سیمکارت آنها نسبت به دیگران زودتر می‌سوزد چون استفاده بیشتر از سیمکارت مساویست با کاهش طول عمر آن.سیم کارت

برخی معتقدند صدمه فیزیکی به سیم کارت باعث سوختن آن می شود ولی تعدادی از مشترکان نیز دلیل سوختن سیم‌کارت را گذاشتن و برداشتن زیاد سیم‌کارت می‌دانند، درصورتی که این دو مقوله جداست و سیم‌کارت در صورت صدمه فیزیکی وقتی خواهد سوخت که فیزیک و ظاهر سیم‌کارت آسیب دیده باشد.

سیم‌کارت معمولا وقتی می‌سوزد که صحیح از آن استفاده نکنید. وارد آمدن صدمه فیزیکی، وارد کردن پین کد (معروف به Pin) اشتباه بیش از دفعات تعیین شده، وارد کردن یا خارج کردن سیم‌کارت وقتی موبایل روشن است، اتصال بصورت موقت، تماس با محل نمناک و رطوبت، قرار دادن در برابر نور خورشید، لمس یا آغشته شدن صفحه طلایی آن به ذرات غبار، چربی و… از عوامل دیگر خرابی و سوختن سیم‌کارت به شمار می‌رود.

کارشناسان معتقد هستند غیراستاندارد بودن گوشی نیز می تواند یکی از دلایل خرابی سیمکارت باشد. بدلیل غیر استاندارد بودن پایه ها، ولتاژها به میزان کمتر و یا بیش‌تر به سیم‌کارت وارد خواهد شد.

گاهی کثیف شدن گوشی می تواند عامل سوختن سیم‌کارت بوده باشد. ورود ذرات گرد و غبار به محل سیمکارت و کثیف شدن آن و یا گذاشتن نامناسب سیم‌کارت در گوشی به این دلیل که اجازه می دهد کثیفی وارد بخش مربوطه شود .

صاحبنظران بر این عقیده هستند که خاموش روشن کردن های متوالی هم باعث کاهش عمر سیمکارت خواهد شد. اگر در روز ده بار گوشی خاموش و روشن شود به همین اندازه سیمکارت در شبکه ثبت می شود که در سال حدود ۳ الی ۴ هزار بار خواهد شد که با احتساب این تعداد تجدید ثبت در شبکه، عمر مفید سیم‌کارت کاهش خواهد یافت.

منبع: BehCharge.com

 

خرید شارژ رایتل

______________________________________

برو بالا