انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

مذاکره گوگل با نوکیا برای خرید بخشی از کسب و کار شبکه شرکت فنلاندی

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۴ - فروردین - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 559

مذاکره گوگل با نوکیا برای خرید بخشی از کسب و کار شبکه شرکت فنلاندی:

بلومبرگ گزارشی را به نقل از چندین منبع آگاه منتشر کرد که طبق آن گوگل هم اکنون در سطح پیشرفته ای از مذاکرات با نوکیا است تا واحد سیستم های پهن باند هوا پایه این شرکت را خریداری کند. گفته می شود که گوگل، غول جستجو قصد دارد سیستم تکنولوژی های توسعه یافته توسط نوکیا برای ارائه وای فای سریع تر در سفرهای هوایی بهره مند بگیرد.در سال گذشته که نوکیا از شبکه ارتباطی هوا به زمین تاره خود رونمایی کرد و مدعی شد سرعت اینترنت این شبکه با اینترنت درون پروازی شرکت Google برابری نموده و حتی بیشتر از آن هم بوده است لیکن در صورتی که گوگل سیستم وای فای اختصاصی خود را در هواپیما مستقر کند که می تواند مسافران این گونه سفرها را با سهولت بیشتری به استفاده از محصولات سرگرمی اش از جمله یوتوب تشویق کند.

در هر حال اگر خریدی صورت بگیرد یکی دیگر از پروژه های ارتباطی آلفابت که مدتی است توجه خاصی را به آنها معطوف کند.گوگل فایبر، لون (بالون های ارائه دهنده اینترنت) و همکاری با استار باکس برای ارائه این خدمات به مشتریان شرکت ذکر شده را می توان از جمله پروژه های گوگل در این راستا دانست. اما بلومبرگ گزارش داده که تکنولوژی وای فای درون پروازی نسبت به تلاشهای مخابراتی نوکیا از اهمیت کمتری برخوردار است. به عنوان مثال در ماه فوریه نوکیا یک استارتاپ فعال در زمینه شبکه وای فای خریداری نمود که همکاری نزدیکی با گوگل فایبر ایجاد کرد و تلاش می کند راهی به سرویس های وای فای خانگی پیدا کند.

لازم به ذکر است تا این لحظه آلفابت و نوکیا هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده اند ولی با توجه به داشتن استراتژی تازه شرکت فنلاندی برای کوچک کردن کسب وکار خود و تمرکز بر روی برخی از حوزه های خاص می توان انتظار داشت که در روزهای آتی خبرهای تکمیلی و بیشتری در این زمینه ارائه خواهد شد.

 

گوگل فایبر

گوگل فایبر

……………………………………………………………………

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا