انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

کدام مرورگر در تشخیص حملات فیشینگ بهتر عمل می‌کند؟

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۶ - تیر - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 421

Edge یا کروم یا فایرفاکس؛ کدام مرورگر در تشخیص حملات فیشینگ بهتر عمل می‌کند؟

اولین مرورگر وب در سال ۱۹۹۰ و توسط Tim Berners-Lee اختراع شد به نام مرورگر وب WorldWideWeb که نام آن بعدها به Nexus تغییر کرد. در سال ۱۹۹۳، Mark Andreessen مخترع Netscape دست به نو آوری و ایجاد تغییراتی در مرورگر‌ های وب زد، او با انتشار Mosaic (بعدها Netscape) اولین مرورگر وب محبوب در سراسر جهان که استفاده از وب جهان گستر را آسان‌ تر و دسترسی کاربران دیگر سیستم عامل‌ ها به آن را نیز ممکن ساخت و همچنین اولین مرورگر وب گرافیکی جهان بود که انقلابی در روش استفاده از وب را به وجود آورد. او بعدها شرکت خود را با نام Netscape افتتاح کرد و در سال ۱۹۹۴ مرورگر وب Netscape Navigator را عرضه کرد که سریعاً به محبوب‌ترین مرورگر وب جهان تبدیل شد. در سال ۱۹۹۵ مایکروسافت با عرضه Internet Explorer نخستین قدم را در رقابت مرورگر‌ های وب برداشت و در سال ۲۰۰۲ با ۹۵٪ تعداد کاربر، تبدیل به محبوب‌ ترین مرورگر وب جهان شد.

در سال‌ های بعد با عرضه دیگر مرورگر‌ های وب این رقابت‌ ها جدی‌ تر شد و  جنگ مرورگر‌ های وب شکل گرفت.

مایکروسافت مدتی است که در حال کار بر روی مرورگر Edge است. این مرورگر برای مایکروسافت بسیار اهمیت دارد چرا که یکی از پر استفاده‌ ترین نرم افزارهاست در حالی که هیچ‌ کس از مرورگر مایکروسافت بر روی پلتفرم خود این کمپانی استفاده نمی‌کند.

مرورگر Edge

مرورگر Edge

بنظر می‌رسد مرورگر Edge در مقابل تهدیدات فیشینگ بسیار مقاوم است. آزمایشگاه‌ Naked Security به تازگی آزمایشی را انجام داده است؛ این آزمایش برای این است که ببینیم مرورگرها تا چه حد می‌توانند بدافزارهایی را که مهندسی روانی شده‌اند، شناسایی و مسدود سازند.

در این آزمایش که ۲۳ روز طول کشیده است، مرورگر ها با (SEM (socially-engineered malware ها تست شده اند؛ مرورگر Edge با مسدود سازی ۹۶ درصد تهدیدات مقام اول را کسب کرد. کروم نیز ۸۸ درصد این تهدیدات را شناسایی کرد. ولی فایرفاکس توانست تنها ۷۰ درصد بد افزارها را مسدود کند.

همچنین در تستی دیگر که برای مسدود کردن صفحات فیشینگ انجام شده است؛ مرورگر Edge باز هم جایگاه خود را با اختلاف زیاد حفظ کرد. این مرورگر توانست ۹۲ درصد لینک‌های آلوده را تشخیص دهد. اما کروم ۷۵، و فایرفاکس ۶۱ درصد آن‌ ها را تشخیص دادند.

تست محافظت ساعت-صفر برای این سه مرورگر در دو بخش (SEM (socially-engineered malware و لینک‌ های فیشینگ انجام شد. تست ساعت-صفر به معنی توانایی مرورگر در بلاک کردن تهدیداتی است که به تازگی به مرورگر تست معرفی شده‌اند. این تست ۷ روز برای هر بخش به طول انجامید. تست ساعت-صفر SEM ها نتایج بهتری داشت کروم با ۷۵ درصد شروع کرد و به ۹۵ درصد بعد از ۷ روز رسید. فایر فاکس با ۵۴ درصد شروع کرد و به ۸۰ درصد رسید. در این میان مرورگر Edge توانست درصد ۹۹٫۸ را از شروع تا پایان ثابت نگه دارد.

برای تست ساعت-صفر لینک‌های فیشینگ، مرورگر ادج با ۸۲ درصد شروع کرد و با ۸۹ درصد در روز هفتم این تست را پشت سر گذاشت. مرورگر کروم خود را از ۵۹ درصد به ۶۵ درصد رساند اما برای حفظ موقعیتش در مقابل فایرفاکس کافی نبود؛ فایرفاکس با ۵۱ درصد شروع کرد ولی با ۸۱ درصد این تست را تمام کرد.

مرورگر Edge از Microsoft SmartScreen برای شناسایی تهدیدات استفاده می‌کند درحالی که کروم و فایرفاکس از Google Safe Browsing API استفاده می‌کنند. نمی‌توان کاملا به این تست‌ها استناد کرد چرا که شرایط واقعی می‌تواند بسیار متفاوت باشد و نهایتا کاربر باید آگاهانه رفتار کند.

منبع: shahrekhabar

………………………………………………………………………..

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

 

______________________________________

برو بالا