انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

نبرد برای دستیابی بر سر برتری دیجیتال، آمریکا در برابر چین

ارسال شده توسط بهشارژ   ۵ - فروردین - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 449

نبرد برای دستیابی بر سر برتری دیجیتال، آمریکا در برابر چین

  • دستیابی بر سر برتری دیجیتال – مادر تمام جنگ‌ها

افتصاد قاره ای با زیر بنای تحقیقات علمی در حال رشد است. چین یکی از بزرگ ترین گروه های دانشمندان هوش مصنوعی را با بیش از ۸۰۰ میلیون نفر صاحب بیشترین  کاربر اینترنت در جهان است.  تعدادی از مردم از جمله آمریکاییان از این پیشرفت های فناورانه استفاده می کنند. ایالت متحده تلاش برای به زیر کشیدن چین به‌وسیله‌ی بالکانیزه کردن بیشتر اینترنت موجب شکل گیری دنیایی فقیرتر ناسازگارتر و احتمالا خصمانه‌تر خواهد شد.

تلاش یک کشور برای سلطه بر دنیای اسباب بازی و تلویزیون یک مسئله است و تلاش برای دنیای فناوری یک مسئله دیگر. این فناوری شامل زیربنای تولید، شبکه‌سازی و قدرت مخرب سیستم‌های تسلیحاتی پیشرفته محسوب می شود. چین خواستار یک دنیای برد – برد است و در مقابل آمریکا چاره‌ای ندارد جز آنکه به فناوری چینی به‌عنوان وسیله‌ای برای دستیابی به یک هدف ناخوشایند چشم بدوزد. چین اغلب در معرض اثرات شبکه ای قرار دارد، بدین صورت است که فاتح بازی در هر بازار برای خود یک جایگاه نابرابر و شکست‌ناپذیر ایجاد می‌کند.

دلایل موفقیت آمریکا در دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی است. هدف آمریکا پیشی گرفتن از اتحاد جماهیر شوروی در عرصه‌های فضا و سیستم‌های تسلیحاتی و برانگیختن سرمایه‌گذاری در آموزش، تحقیقات و مهندسی در طیف گسترده‌ای از فناوری‌ها بود. زادگاه شرکت های بزرگ فناوری و وجود یک روحیه ی تحقیقاتی آزادانه و انگیزه سرمایه داری سالم برای کسب در آمد شکل گرفت.

به روز رسانی حفاظت های امنیت ملی در مقابل تهدیدهای بالقوه دیجیتال چین بخش دیگر پاسخ است. سازمان چندگانه‌ای سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده((CFIUS وظیفه‌ی حفاظت از معاملات تأثیرگذار بر امنیت ملی را بر عهده دارد. بریتانیا برای کاهش نگرانی های خود که از یک مرکز ارزشیابی قدرتمند بهره می‌گیرد تا کوچک‌ترین جزئیات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم‌هایی که هواوی برای شبکه‌ی تلفن تأمین می‌کند، مورد بررسی  قرار دهد.

دستیابی به برتری دیجیتال

دستیابی به برتری دیجیتال

تصمیم ترامپ در رابطه با برودکام که حتی یک کمپانی چینی محسوب نمی‌شود نشان می دهد سوءظن منطقی نسبت به فناوری چینی به‌طور کامل در حال حل شدن درون سیاست حمایت‌گرایی است و در مقایسه با کوالکام تمایل کمتری به سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه دارند و در صورت ادغام این شرکت چین می توانست در عرصه‌ی فناوری‌های مخابراتی از آمریکا پیشی بگیرد.

وضع عوارض مالیاتی بر لوازم الکترونیکی مصرفی چینی، بدون آنکه نگرانی امنیت ملی را برطرف کند، به موفقیت خود آمریکا لطمه وارد خواهد کرد. ترامپ به علت پایین بودن مقدار برنامه اعمال تعرفه علیه چین را که قرار بود به‌ منظور جبران انتقال فناوری‌های اجباری وضع شود رد کرده است.

دولت فدارال آمریکا ۰.۰۶درصد از تولید ناخالص ملی را در سال ۲۰۱۵ برای تحقیق و توسعه هزینه کرد، درحالی‌که این رقم در سال ۱۹۶۴ سه برابر بیشتر بود و بودجه‌ی پیشنهادی ترامپ برای سال ۲۰۱۹ شامل کاهش ۴۲.۳ درصدی هزینه‌های احتیاطی غیر دفاعی تا سال ۲۰۲۸ است. این بودجه برای تامین سرمایه مراکز تحقیقات علمی می شود.

آمریکا حق دارد درباره فناوری چین نگران باشد اما پشت کردن به آن واکنش مناسبی به عواملی که موجب موفقیت و برتری‌اش شده است به حساب نمی اید.

————————————————————————————————–

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و شارژ مستقیم ایرانسل– خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و خرید بسته اینترنت و پرداخت قبض با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل وجود دارد.

______________________________________

برو بالا