انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

کشیدن نقشه مغز خود به همراه بازی کردن

ارسال شده توسط بهشارژ   ۳ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 471

بازی کنید و نقشه مغز خود را بکشید

 

یازی کردن می تواند نقشه مغز را فاش کند. اگر اهل بازی هستید و البته به افشای اسرار مغز  نیز علاقه مندید بد نیست بازی های مختلف را امتحان کنید.

بر اساس این تلاش جالب، گروهی از محققان از قدرت بازی‌های ویدیویی استفاده کرده اند تا فرایندهای مغز را بررسی کنند مغز حاوی ۱۰۰ میلیارد نورون است که این نورون‌ها ۱۰۰ ترلیایرد تریلیارد اتصال ایجاد می‌کنند. با وجود تمامی پیشرفت‌های فناوری که در جهان رخ داده،‌بشر هنوز اطلاعات زیادی از عملکرد نورون‌ها ندارد.

پژوهشگران موسسه علوم عصب‌شناسی دانشگاه پرینستون پروژه‌ای به نام آی‌وایر (Eyewire) را آغاز کرده‌اند تا به واسطه آن بتوانند نقشه‌برداری دشوار از مغز را به جای یک کار طاقت‌فرسا به یک بازی تبدیل کنند.

بازی‌های ویدیویی

بازی‌های ویدیویی

روند این بازی از سال ۲۰۰۹ و با یک اسکن کوچک از شبکیه چشم یک موش آغاز شد. شرکت‌کنندگان در این بازی با استفاده از همین داده به ردیابی پیچش‌ها و چرخش‌های نورون‌های شبکیه با استفاده از مکعبی ۴.۵ میکرونی پرداختند به این شکل که باید در نقشه‌ای سه‌بعدی حدس می‌زدند که نورون در زیر کدام بخش‌ها پنهان شده‌است. این مکعب به اندازه‌ای کوچک است که ۱۰۰ واحد از آنها در کنار یکدیگر به اندازه سطح مقطع تار موی انسان خواهد بود.

پس از آنکه یک بازیکن یکی از مکعب‌ها را به پایان رساند، ۲۵ بازیکن دیگر نقشه به دست آمده را کنترل می‌کنند و پس از تایید دقت آن،‌مکعب وارد موزه آی‌وایر،‌آرشیوی تعاملی و دیجیتال خواهد شد که همه امکان دسترسی به آن را دارند.به منظور تشویق بازیکنان برای حضور در این بازی علمی، جوایزی مانند مدال‌ها، رتبه بندی و دریافت برتری‌هایی نسبت به دیگر بازیکنان در نظر گرفته شده‌است و بازیکنان می‌توانند از طریق سکوی این بازی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

جالب است بدانید تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار نفر در این بازی عضو شده‌اند، و با همکاری یکدیگر بیش از ۱۰ میلیون مکعب ایجاد کرده‌اند که ترکیب آنها نقشه‌ای از ۳۰۰۰ سلول عصبی را به وجود خواهد آورد.

 

منبع:http://www.shahrekhabar.com

…………………………………………………………………….

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا