انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

نقص امنیتی جدید با نام VARIANT 4

ارسال شده توسط بهشارژ   ۳ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 441

نقص امنیتی جدید در غول های فناوری

نقص امنیتی در دنیای فناوری موضوع عجیبی نیست ، اما هر بار که یک نقص امنیتی در شرکت های مختلف مشاهده می شود، نرخ اعتبار این شرکت ها نیز اندکی تنزل می کند.  ماجرای نقص امنیتی جزء منفی ترین ماجراهایی است که هر چند مدت یک بار گریبانگیر شرکت های مختلف می شود . این نقص جدید امنیتی در تراشه های شرکت های مختلف مشاهده شده است. شرکت هایی که این نقص امنیتی را مشاهده کرده اند شامل اینتل، گوگل و مایکروسافت هستند.

نقص امنیتی

نقص امنیتی

این نقص جدید امنیتی در تراشه های شرکت های مختلف مشاهده شده است. شرکت هایی نسخه دیگری از آسیب پذیری امنیتی Spectre را اعلام کرده اند . این نسخه Variant 4 نام گرفته و واجد آسیب پذیری امنیتی اسکپتر در تراشه های مختلف است. این نقص در میلیون ها  کامپیوتر ، لپ تاپ و دستگاه موبایل به کار رفته است.

 آسیب پذیری امنیتی جدید اطلاعات حساس فرد را از طریق یک کانال فرعی در معرض خطر قرار می دهد.

این حمله به طور معمول در مرورگرهای وب (مانند جاوا اسکریپت) مشاهده می شود. هرچند اینتل تاکنون شواهدی از این امر پیدا نکرده است.

این نمونه هم مانند آسیب پذیری های قبلی، روی ساختار تراشه های مدرن از جمله بسیاری از CPUهای اینتل مربوط به سال های گذشته را شامل می شود.البته خبر خوب آنجا است که بسیاری از وصله هایی که برای نسخه های قبلی Spectre و Meltdown به کار رفته در این مورد هم کارآمد خواهد بود.اما احتمال وجود آسیب پذیری های امنیتی جدیدی نیز وجود دارد به همین دلیل اینتل و شرکایش در ماه آتی بسته های نرم افزاری و BIOS برای برطرف کردن آن ارائه خواهند کرد.

 

منبع: http://www.kalasoda.com

……………………………………………………………………….

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ رایتل– خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ ایرانسل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا