انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

نقص امنیتی جدید بلوتوث امکان سرقت اطلاعات شما را به هکرها می‌دهد

ارسال شده توسط بهشارژ   ۴ - مرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 343

نقص امنیتی جدید بلوتوث

بلوتوث (Bluetooth) یک استاندارد برای پیوند کوتاه برد، بهره بری انرژی کم، کم هزینه و بی‌ سیم می‌باشد، که از تکنولوژی رادیویی بهره می‌برد، تکنولوژی کنونی استاندارد IEEE بنام WPAN های ۸۰۲٫۱۵ می‌باشد. بلوتوث یا دندان آبی، نام بازرگانی بی‌سیمی با دوری کم برای فرستادن پیام، عکس یا هر اطلاعات دیگر است که از نام یک پادشاه منطقه اسکاندیناوی به نام هارولد بِلَتِند الهام گرفته شده‌ است.

دو چهره دانشگاهی موفق به شناسایی یک آسیب پذیری در رمزنگاری Bluetooth محصولاتی از اپل، Broadcom، اینتل، کوالکام و برخی از سازندگان اندرویدی شده‌اند که به هکرها امکان شنود و سرقت اطلاعات شما را می‌دهد.

Bluetooth

Bluetooth

نقص امنیتی مورد بحث دو حالت متصل سازی مختلف در استفاده از بلوتوث را تحت تأثیر قرار می‌دهد و علت آن پیاده سازی نشدن اصولی رمزنگاری از سوی سازندگان است. در حقیقت این نقص ناشی از پیاده سازی غیر اصولی Firmware است که در نتیجه آن، کلیدهای عمومی دو دستگاهی که قصد متصل شدند را دارند، به درستی اعتبار سنجی نمی‌شود. در پی این نقص هکرها نه تنها می‌توانند اطلاعات رد و بدل شده میان دو دستگاه را شنود کنند، بلکه امکان تزریق کدهای مخرب نیز وجود دارد.
با این حال به گفته کار گروه مشترک توسعه بلوتوث، این باگ چندان هم خطرناک نیست، چرا که باید هکر درست در زمان متصل شدن حضور داشته باشد و فرصت کمی برای اجرای حمله خود دارد. در هر صورت سازندگان وصله‌ های امنیتی را آماده کرده‌اند که انتظار می‌رود نهایتاً در اختیار دارندگان دستگاه‌های مختلف قرار بگیرد. برای نمونه Dell یک درایور جدید منتشر کرده که حاوی این وصله است.

منبع: shahrekhabar

………………………………………………………..

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی – خرید شارژ مستقیم و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا