انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

همکاری هواوی و آئودی برای گسترش خودرو های هوشمند

ارسال شده توسط بهشارژ   ۹ - مرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 449

همکاری هواوی و آئودی در راستای گسترش خودروهای هوشمند:

 شرکت هواوی بعنوان یکی از پرچمداران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با شرکت آئودی، خودروساز آلمانی در حوزه خودروهای هوشمند تفاهم نامه مهمی را به امضا رساندند. این توافق خود بخشی از همکاری گسترده‌ تر میان دو کمپانی است که برای اولین بار از سوی نخست وزیر چین، «لی که چیانگ» و صدر اعظم آلمان «آنگلا مرکل» آغاز شده بود.

شرکت آئودی و هواوی

شرکت آئودی و هواوی

در همین رابطه، رئیس بخش راهکارهای مبتنی بر شبکه LTE هواوی، آقای «ونی شون» اشاره کرد که ما در حال ورود به عصر تازه‌ای از وسایل نقلیه هوشند هستیم که در آن شاهد هم‌افزایی تکنولوژیک میان فناوری اطلاعات و ارتباطات با صنعت خودروسازی خواهیم بود. وی همچنین افزود ما نوآوری در ارتباطات موبایلی را بالا برده‌ایم و هواوی خود را متعهد می‌داند که تجربه رانندگی را نیز دگرگون کند.

همچنین انتظار می‌رود همکاری هواوی و آئودی به تسهیل پیشرفت جاری در زمینه رانندگی هوشند و دیجیتالی کردن خدمات در خودروها کمک کند. با همین هدف این دو کمپانی توافق کرده‌اند به طور مشترک برنامه‌ های آموزشی را برای تقویت مهارت‌ های متخصصین هر دو حوزه برگزار کنند. خودروهای متصل و هوشمند امکان تبادل اطلاعات میان خودرو و محیط پیرامون را فراهم می‌کنند که برای تحقق این هدف خودروها به یک ارتباط باکیفیت و پایدار نیاز دارند که گسترش این نوع ارتباط به پژوهش و توسعه مستمر وابسته است.

آئودی با همکاری با هواوی و نهادهای دولتی چین، اولین سازنده خودرو خارجی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی در برنامه توسعه LTE-V در جاده های عمومی شهر ووشی، واقع در شرق چین مشارکت کرد. LTE-V یک استاندارد ارتباطی بی‌ سیم است که به طور اختصاصی برای خودروهای متصل طراحی شده است. در وجود این فناوری، در چهارراه‌ ها اطلاعات لحظه‌ ای ترافیک از طریق متصل شدن خودرو به شبکه چراغ‌‌ های راهنمایی و سامانه پایش ویدیویی، در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد.

در سپتامبر ۲۰۱۸ این پروژه در خلال نمایشگاه «World Internet of Things» یا همان «دنیای اینترنت اشیا» که در شهر ووشی چین برگزار خواهد شد، با گسترش طیف کاربردها، وارد فاز جدیدی خواهد شد.

این دو کمپانی با هدف اطمینان از رشد فعال صنعت خودروهای هوشمند متصل، سازمان «۵GAA» را به عنوان یک نهاد مشترک مابین صنایع ارتباطات و خودروسازی، پایه‌گذاری کردند و تاکنون چندین نمایشگاه و دوره آموزشی را در کشورهای متعدد، از جمله آلمان، اسپانیا و چین برگزار کرده‌اند.

منبع:gadgetnews

…………………………………………………………………………………

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم ایرانسل و شارژ مستقیم همراه اول و رایتل – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا