انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

هک گوشیهای هوشمند با ارسال یک پیام متنی

ارسال شده توسط بهشارژ   ۱۷ - مهر - ۱۳۹۴   بدون نظر    تعداد نمايش 2965

ادوارد اسنودن ، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی ست که در سال ۲۰۱۳ از جاسوسی گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا از مردم دنیا پرده برداشت. اخیرا اسنودن در مصاحبه ای با بی بی سی پانوراما از خطرات گوشیهای هوشمند به عنوان ابزاری برای جاسوسی افراد پرده برداشت.

ادوارد اسنودن می گوید: اسمارتفون ها می توانند تنها با ارسال یک پیام متنی هک شوند و سپس به عنوان وسیله ای برای جاسوسی دارنده گوشی از آنها استفاده شود.
آژانس های جاسوسی جهان ابزار هایی دارند که توسط آنها می توانند اسمارتفون ها را با ارسال یک پیام متنی هک کنند و دارندگان اسمارتفون هم کار زیادی برای مقابله با این قضیه نمی توانند انجام دهند.

اسنودن در مصاحبه ای با بی بی سی پانوراما در مسکو گفت: آژانس اطلاعاتی انگلیس مجموعه ای از ابزار ها را در اختیار دارد که از طریق آنها می تواند به مکالمات تلفنی دارندگان گوشی دسترسی پیدا کند. تنها کاری که جاسوسان برای رسیدن به این هدف نیاز دارند این است که یک پیام متنی خاص به دارنده اسمارتفون ارسال کنند و از آن به بعد قادر خواهند بود به دوربین و میکروفون های گوشی هوشمند دسترسی داشته باشند.

این مجموعه ابزار که به گفته اسنودن ” بسته اسمارف” نام دارد ، دارای ابزار های منحصربفردی در درون خود است که هر ابزار نام مخصوص خودش را دارد. برای مثال یک ابزار که ” دریمی اسمارف” نام دارد گوشی را روشن و خاموش می کند، و ابزاری دیگر” نوزی اسمارف”، جاسوسان را قادر می سازد که میکروفون را روشن کرده و به صحبت های دارنده اسمارتفون گوش فرا دهند، حتی زمانی که گوشی خاموش است.

همچنین این بسته جاسوسی دارای ابزار” پارانوئید اسمارف” است که این حقیقت که گوشی مورد کنترل و جاسوسی قرار گرفته است را به خوبی پنهان می کند. این ابزار باعث می شود که مردم متوجه نشوند که گوشی شان دستکاری شده، حتی اگر گوشی دوباره سرویس شود.

اسنودن می گوید: ” برای مثال اگر شما بخواهید گوشی تان را دوباره سرویس کنید، چون به چیزی در گوشی تان مشکوک شدید و فکر می کنید که گوشی تان دستکاری شده است، ممکن است اکثر تکنیسین ها متوجه نشوند که چیز مشکوکی در گوشی وجود دارد.”

این نظرات با بیانات قبلی وکیل اسنودن مطابقت دارد، او گفته بود که اسنودن آیفون ندارد چرا که می گوید آیفون نرم افزار خاصی دارد که می تواند بدون اینکه دارنده دکمه ای را فشار دهد، خود را فعال کرده و در مورد دارنده اطلاعات جمع کند، به همین دلیل بخاطر دلایل امنیتی اسنودن از آیفون استفاده نمی کند.

اسنودن می گوید: “این پیام متنی که برای جاسوسی مورد استفاده قرار می گیرد، بوسیله دارنده گوشی دیده نخواهد شد و دارنده از رسیدن آن اطلاعی نخواهد داشت.”
او اضافه می کند که: “این پیام طوری دستکاری شده که مثل همه پیام های دیگر به گوشی شما فرستاده می شود ولی از نظر شما پنهان می ماند. در حقیقت شما پول گوشی را می پردازید ولی مالک آن شخص دیگری ست.”

هک گوشیهای هوشمند با ارسال یک پیام متنی

منبع: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

______________________________________

برو بالا