انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

مدیر ارشد واتسون IBM و نگرانی در حوزه هوش مصنوعی

ارسال شده توسط بهشارژ   ۹ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 527

مدیر ارشد واتسون IBM به نگرانی در حوزه هوش مصنوعی پاسخ می دهد

در حالی که این روزها بسیاری از چهره های مطرح دنیای تکنولوژی از تهدید هوش مصنوعی می گویند، «دیوید کِنی»، از مدیران ارشد در حوزه هوش مصنوعی کامپیوتر واتسون IBM معتقد است که این فناوری حتی همین حالا هم مزایای خود را اثبات کرده است.

کِنی اعتقاد دارد که هوش مصنوعی امنیت سایبری را بهبود داده و به پزشکان، پرستاران و بیماران برای بهبود مراقبت های مرتبط با سلامت یاری رسانده. او در ادامه می گوید:

من از اظهار نظرهایی که افراد را می ترسانند متنفرم. زیرا معتقدم این موارد مفید نیستند.

ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس اکس و تسلا پیشتر در بیان نگرانی های خود اعلام کرده بود که باید پیش از اینکه تهدید هوش مصنوعی به واقعیت بدل شود، برای کنترل آن قوانینی وضع گردد. او حتی هشدار داده بود که این فناوری می تواند منجر به ایجاد ربات های دیکتاتور و جنگ جهانی سوم شود.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

با این حال به نظر می رسد کنی نیز قبول دارد که هوش مصنوعی می تواند خطراتی داشته باشد، ولی اشاره کرده که اخطار فرا رسیدن روز فاجعه زیاده روی است. او با اعلام اینکه نگرانی های ایلان ماسک را درک می کند،  باور دارد که اگر کسب و کارها و سازندگان پلتفرم هوش مصنوعی اصولی را رعایت کنند و شفاف عمل نمایند، می توانند از مزایای هوش مصنوعی بهره ببرند.

علاوه بر این چند روز قبل اریک اشمیت، مدیر اجرایی سابق گوگل در پاسخ به نگرانی های ایلان ماسک از واژه «کاملاً اشتباه» استفاده کرده بود. او گفته بود که چگونه ماسک مزایایی که هوش مصنوعی می تواند در اختیار ما بگذارد را درک نمی کند. به عقیده مدیر اجرایی سابق گوگل، هوش مصنوعی می تواند «هر انسانی» را هوشمند تر کند و این مقوله می تواند به انسان ها کمک نماید که زندگی طولانی تری داشته باشند و کمتر رنج بکشند.

 

منبع: دیجیاتو

……………………………………………………………………………

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل- خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

 

______________________________________

برو بالا