انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

مایکروسافت وصله امنیتی آسیب پذیری Specter نوع ۴ را برای ویندوز ۱۰ منتشر کرد

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۷ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 113

انتشار وصله امنیتی آسیب پذیری Specter نوع ۴ برای ویندوز ۱۰

مایکروسافت سرانجام برای آسیب‌ پذیری Specter نوع ۴ پردازنده‌های اینتل وصله‌ای را منتشر کرد. این بروزرسانی که در سه‌شنبه هفته پیش منتشر شده است، برای این که بتواند به درستی کار کند به یکسری بروزرسانی‌های میکروکد‌ (Microcode/ برنامه‌نویسی در سطوح پایین نرم‌افزاری) از جانب اینتل نیاز دارد و برای همین به کاربران توصیه شده می‌شود که در سریع‌ ترین زمان ممکن، جدیدترین فریمورهای مربوطه را برای پردازنده خود دانلود کرده و نصب کنند.

سیستم عامل

سیستم عامل

البته مایکروسافت به ادمین‌ های فناوری اطلاعات توصیه کرده است که حتماً تاثیر این بروزرسانی را در فعال و غیرفعال کردن سرویس امنیتی SSBD(Speculative Store Bypass Disable/ روشی برای جلوگیری از نفوذ به سیستم)  محیط‌ های کاری خود بررسی کنند، چرا که مقداری کاهش عملکرد در این زمینه انتظار می‌رود.

البته باید به این نکته توجه کرد که اعمال این وصله به طور مستقیم هیچ تاثیری روی عملکرد سیستم نخواهد داشت و فعال کردن سرویس گفته شده می‌تواند چنین تاثیری را در نهایت روی سیستم شما بگذارد و مادامی چنین چیزی را فعال نکنید، هیچ کاهش عملکردی متوجه پردازنده‌ی شما نیست.

با این حال همه چیز به موارد گفته شده ختم نمی‌شود و برای فعال کردن این وصله باید اصلاحاتی هم در رجیستری ویندوز صورت بگیرد.

آسیب‌پذیری Specter نوع ۳ و ۴، آسیب‌ پذیری‌ هایی هستند که در ماه می امسال توسط تیم‌های تحقیقاتی گوگل و مایکروسافت کشف شده بودند و به مهاجمان اجازه می‌دادند که به اطلاعات حساس روی سیستم‌های آلوده دسترسی پیدا کرده و این گونه از طریق پشته‌ی پردازنده یا مکان‌های دیگر حافظه، مقادیر قدیمی‌ تر موجود در حافظه را مطالعه کنند.

البته لازم به ذکر است که این آسیب‌ پذیری‌ ها صرفاً متوجه پردازنده‌های اینتلی بوده و خانواده‌های Core i3، i5، i7 و سری M را شامل می‌شدند و این مسئله برای پردازنده‌های نسل هشتم این کمپانی هم صادق بود.

منبع: shahrsakhtafzar

……………………………………………………………………..

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا