انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

تا سال ۲۰۱۹ منتظر پردازنده‌ های ۱۶ هسته‌ ای AMD Ryzen نباشید

ارسال شده توسط بهشارژ   ۵ - مرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 309

تا سال ۲۰۱۹ خبری از پردازنده‌های ۱۶ هسته‌ای AMD Ryzen نیست:

بر پایه جدیدترین اطلاعات ارائه شده از سوی AMD ، پردازنده‌ های نسل سومی Ryzen مبتنی بر ریز معماری  Zen2 خواهند بود. همچنین AMD تأیید کرده است بر خلاف نسل دول که ابتدا پردازنده‌ های Ryzen  و پس از آن پردازنده‌ های EPYC عرضه شدند، با پردازنده‌ های ۷ نانومتری نسل سومی ابتدا این EPYC است که ریز معماری جدید AMD را به بازار معرفی می‌ کند؛ به عبارتی دیگر، اولین پردازنده‌ های ۷ نانومتری ۱۶ هسته‌ ای به این زودی‌ ها برای کاربران خانگی عرضه نمی‌ شوند.

AMD Ryzen

AMD Ryzen

خانم لیزا سو در نطق خود به توسعه قطعه سیلیکونی ۷ نانومتری Rome اشاره کرد که نیرو بخش نسل دوم از پردازنده‌های EPYC خواهد بود. احتمالاً می دانید نسل دوم از پردازنده‌ های EPYC  مبتنی بر فناوری ساخت ۷ نانومتری و ریز معماری Zen2 است، به عبارتی دیگر، متفاوت از پردازنده‌ های نسل دومی Ryzen  ۲۰۰۰ است. به گفته این کمپانی هم اکنون طراحی قطعه سیلیکونی Rome به پایان رسیده است و آنها مشغول ارسال نمونه‌ های اولیه از آن برای شرکای خود هستند تا مورد ارزیابی قرار بگیرد.

انتظار می‌رود اولین پردازنده‌ های EPYC مبتنی بر Rome در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شوند. همچنین این کمپانی از فناوری ساخت ۷ نانومتری برای تولید پردازنده‌ های گرافیکی جدید مبتنی بر ریز معماری Vega بهره خواهد گرفت که انتظار می‌رود اولین محصولات مبتنی بر آن همین امسال برای بازار مصرف‌ کنندگان سازمانی عرضه شود.

علی رغم اینکه می دانیم پردازنده‌ های Zen 2 برای عرضه در سال ۲۰۱۹ زمان‌ بندی شده‌اند، اما به نظر نمی‌رسد پاسخ آنی AMD  به پردازنده‌ های ۸ هسته‌ ای اینتل باشد.  احتمالاً اولین پاسخ AMD  به پردازنده‌ های ۸ هسته‌ ای اینتل، عرضه پردازنده‌ های ۱۲ نانومتری با فرکانس بالاتر یا حتی کاهش قیمت‌ ها خواهد بود. همچنین این کمپانی در سال میلادی جاری نسل دوم از پردازنده‌ های Ryzen Threadripper را عرضه می‌کند اما آنها به منظور رقابت با  پردازنده‌ های ۸ هسته‌ ای اینتل آماده نشده‌ اند.

منبع: shahrekhabar

……………………………………………………………………………..

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم ایرانسل و شارژ مستقیم همراه اول و رایتل – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا