انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

پیامک ۱ تومان ارزان می‌شود

ارسال شده توسط بهشارژ   ۷ - تیر - ۱۳۹۶   بدون نظر    تعداد نمايش 492

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان اعلام کرد پیامک یک تومان ارزان می‌شود

دریافت ۱۰ ریال بابت ارسال هر پیامک از سوی اپراتورها که طی دو سال اخیر از مشترکان صورت گرفته است، از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان متوقف شد.
به گزارش ایسنا، اپراتورهای همراه اول – ایرانسل و رایتل موظف بودند طبق مفاد بند (ز) تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۴، علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ١٠ ریال یا همان یک تومان از مشترکان دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند تا در موارد تعیین شده در قانون هزینه شود.

پیامک

در سال گذشته نیز علی رغم اینکه حکم فوق الذکر در تبصره های قانون بودجه سال نیامده بود اما در جداول مربوط به منابع درآمدی دولت، ذکر و مانند سال ۱۳۹۴ درج شده بود که بر همین اساس نیز اپراتورهای تلفن همراه شامل همراه اول، ایرانسل و رایتل اخذ مبلغ ۱۰ ریال ‌بابت ‌ارسال ‌هر پیامک‌ را در سال ۱۳۹۵ نیز ادامه ‌داده ‌و از مشترکان‌ دریافت می‌کردند در حالیکه مجوز قانونی لازم را نداشتند.

در این راستا سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با استناد به ماده ۳۷ قانون محاسبات عمومی کشور که به صراحت اعلام داشته است “هر واریزی به حساب درآمد عمومی نیاز به مجوز قانونی دارد” و به جهت استیفای حقوق مصرف کنندگان، مکاتبات و پیگیری های لازم را از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سایر مراجع ذیربط انجام داد که نهایتا سازمان مذکور به اپراتورهای مربوطه اعلام کرد حق دریافت مبلغ ده ریال به ازای هر پیامک از مشترکان تلفن همراه را ندارد.

بنابراین از خرداد ماه سال جاری اخذ مبلغ ۱۰ ریال بابت ارسال هر پیامک، متوقف شده است.

لازم به توضیح است سازمان حمایت مصرف کنندگان در حال پیگیری موضوع برگشت وجوه دریافت شده اضافی و واریز شده به خزانه بوده که به محض حصول نتیجه مراتب به اطلاع مصرف کنندگان عزیز خواهد رسید.

همچنین سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای کمک به پیگیری بهتر و کشف و رسیدگی به تخلفات اقتصادی، اعلام کرده مردم عزیز هرگونه شکایت در این رابطه را به سامانه ۱۲۴ این سازمان در سراسر کشور اعلام نمایند تا مراتب بررسی شود.

منبع: تابناک

______________________________________

برو بالا