انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

پیوستن آرین تل به جمع اپراتورهای مجازی تلفن همراه

ارسال شده توسط بهشارژ   ۲۹ - اسفند - ۱۳۹۶   بدون نظر    تعداد نمايش 724

اپراتورهای مجازی تلفن همراه

اپراتور مجازی تلفن همراه MVNO که برگزفته از Mobile Virtual Network Operator است یک نوع  اپراتور موبایل است که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده ها نیست. این اپراتورها با یک اپراتور موبایل MNO که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده هاست قرارداد منقعد می کنند تا برای خریداری خدمات به شکل عمده از آن ها بتوانند به فروش با نام و برند اختصاصی خود بپردازند.

تعداد پروانه های صادر شده MVNO به هشت مورد رسید که با اعطای مجوز فعالیت تجاری در حوزه اپراتور مجازی تلفن همراه برای یک برند فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. شرکت ارتباطات آرین تل توانست همپای کیش‌سل پارس، توسعه ارتباطات همراه شاتل، پارسیان همراه لوتوس و های‌وب، پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه «نوع اول» را دریافت کند.

کامل ترین مدل کسب و کاری این حوزه نوپا در ایران اپراتورهای مجازی است که به شبکه اپراتور میزبان دسترسی دارد و گاهی به شبکه هسته (Core) دسترسی ندارند.

در واقع این کار به‌نوعی خرده‌فروشی محسوب می‌شود و MVNO-ها به‌عنوان بازوی بازاریابی اپراتورهای اصلی موبایل عمل می‌کنند تا در شرایط رو به اشباع بازار، بتوانند ظرفیت خالی آن‌ها را فعال کنند.

تفاوت اپراتور مجازی تلفن همراه با اپراتور موبایل

سرویس‌های اپراتور مجازی که به‌عنوان MVNO در کشور فعالیت خواهد کرد، مشابه سرویس‌های اپراتورهای موجود خواهد بود و عمده تفاوت بین آن‌ها، این است که MVNO-ها شبکه دسترسی یا همان طیف رادیویی ندارند.

این نوع اپراتورها با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها است، خدمات خود را به‌صورت عمده خریداری و سپس با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش خدمات تلفن همراه، در بازار خرده‌فروشی می‌کنند.

اپراتورهای مجازی تلفن همراه

اپراتورهای مجازی تلفن همراه

در دنیا نخستین MVNO توسط اپراتور دانمارکی TELE2 تشکیل شد و پس از آنکه موج این پدیده اروپا را فراگرفت، اپراتور مجازی موفق انگلیس در سال ۱۹۹۹ با برند Nextel به فروش خدمات مخابراتی اپراتور UK پرداخت. موفقیت این اپراتور فاقد شبکه و تجهیزات، به شکل‌گیری اپراتور مجازی «ویرجین موبایل» در آمریکا منجر شد.

—————————————————————————————————————————

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

______________________________________

برو بالا