انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

طراحی کامپیوتر کوانتومی نوین برای شناخت ویژگی‌های مولکول

ارسال شده توسط بهشارژ   ۱۸ - خرداد - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 482

شناخت ویژگی‌های مولکول با استفاده از کامپیوتر کوانتومی:

کامپیوترهای امروزی، قدرت شبیه‌ سازی ویژگی‌ های ماده در سطح مولکولی را ندارند و برای انجام این کار باید از کامپیوترهای کوانتومی نوینی استفاده‌ کرد.

کوانتوم

کوانتوم

شیوه‌ی استاندارد برای ساختن یک‌ کامپیوتر کوانتومی که در آن از ذره مایورانا به‌ عنوان پایه استفاده می‌شود، تبدیل مایورانا به کیوبیت است. این در حالی است، که اجرای یک ساز و کار صحیح محاسبه‌ ی کوانتومی (رایانش کوانتومی) نیازمند تبدیل این کیوبیت‌ها به ذراتی به‌ نام فرمیون است. فیزیکدان‌هایی از دانشگاه‌های لیدن و دلف هلند، روی ایده‌‌ی تبدیل مستقیم ذره‌ی مایورانا به ذره‌ی فرمیون کار و پژوهش کردند، تا بدین صورت محاسبات بهینه‌ تر شود. پژوهش آنان در ژورنال Physical Review Letters منتشر شده‎ است.

هرچیزی که در جهان اطراف خود مشاهده می‌کنیم از ماده یا انرژی ساخته‌ شده‌ است. انرژی شامل تنها یک‌‌ نوع ذره به‌نام بوزون است. ماده شامل ذره‌ی بنیادی دیگری به‌ نام فرمیون است. یکی از اصلی‌ ترین پرسش‌ها در علم، پیش‌بینی ویژگی‌های ماده در سطح مولکولی است، چرا که مولکول‌ها از قوانین مکانیک‌ کوانتومی پیروی می‌کنند. این بخش از علم شیمی کوانتومی نام دارد. اجرای شبیه‌ سازی کار آمد شیمی کوانتومی، امری فراتر از توان کامپیوترهای امروزی است، اما کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند، جانشینی امیدوار کننده‌ برای انجام این عملیات باشند. در کامپیوترهای کوانتومی به‌ جای بیت (که واحد استاندارد کامپیوترهای امروزی است) از کیوبیت استفاده می‌شود، که در حقیقت بوزون‌ها هستند.

 

مایارونا

یک جایگزین عجیب‌ و غریب برای ساخت کیوبیت‌ها، استفاده از مُد صفر ذره مایارونا است. این ذرات مقاومت ذاتی بالایی در برابر اختلالات دارند. محاسابات کوانتومی به‌ وسیله‌ی ذرات مایورانا، در گذشته به‌ روش گنجاندن ۴ یا ۶ ذره‌ی مایورانا درون یک کیوبیت انجام می‌شد. اما الزامی برای قرار دادن مایارونا در داخل کیوبیت وجود ندارد.

فرمیون‌ها

تام اُ براین فیزیکدان دانشگاه لیدن و پیتر روزک و آنتون اخمروف فیزیکدان‌های دانشگاه دلف، برای حل مسائل شیمی کوانتومی روشی جدید طراحی کردند. در این ساز و کار ذرات مایارونا به‌ صورت مستقیم به فرمیون‌ها تبدیل می‌شوند. این شیوه قطعا یک موفقیت برد-برد است، چرا که در این سازوکار برای شبیه‌ سازی همان مولکول سابق، نیاز به ذرات مایارونا کمتری است. می‌توان با قرار دادن تنها ۲ مایارونا به یک فرمیون دست یافت، درحالی‌که در گذشته باید ۴ یا ۶ عدد مایارونا را در داخل یک کیوبیت قرار می‌دادیم. همچنین این طرح پیچیدگی‌های استفاده از بوزون (کیوبیت) برای شبیه‌ سازی فرمیون‌ها (ماده) را دور می‌زند و بنابراین ما با الگوریتمی ساده‌تر و در عین حال واضح‌تر روبه‌رو هستیم.

 

منبع: zoomit

………………………………………………………………

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

برو بالا