انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

کوچکترین کامپیوتر جهان خیلی کوچکتر از یک دانه برنج است

ارسال شده توسط بهشارژ   ۴ - تیر - ۱۳۹۷   بدون نظر    تعداد نمايش 606

کوچکترین کامپیوتر جهان

آی بی ام در ماه مارس اعلام کرد که کوچکترین کامپیوتر جهان  را با همکاری تیمی در دانشگاه میشیگان با نام Bluff آی بی ام ، ساخته است. نکته جالب توجه در مورد این کامپیوتر این است که ابعاد آن از هر طرف ۰٫۳۳ میلی متر می باشد و از یک دانه برنج کوچکتر است.

کوچکترین کامپیوتر جهان

کوچکترین کامپیوتر جهان

محققان دانشگاه میشیگان موفق شدند آی بی ام را پشت سر بگذارند و کوچکترین کامپیوتر جهان را توسعه دهند. دستگاهی که فقط ۰٫۳ میلی متر اندازه دارد و حتی کوچکتر از یک دانه برنج است و  می تواند به یافتن راه های جدید برای نظارت و درمان سرطان کمک کند. پیش از این محققان IBM اقدام به ابداع و طراحی کامپیوتر در ابعاد یک دانه نمک کرده بودند، اکنون گویا قدم ها فراتر از قبل رفته و ابعاد کوچکترین کامپیوتر جهان خیلی خیلی کوچکتر از یک دانه برنج به نظر می رسد!

چندی پیش مینی کامپیوتر ۱ در ۱ میلی‌ متری آی بی ام در کنفرانس Think ۲۰۱۸ رونمایی شد اما قبل از آن نیز ، عنوان کوچک‌ ترین کامپیوتر به Michigan Micro mote در ابعاد ۲ در ۲ در ۴ میلی‌ متر اختصاص داشته است.

اما این کامپیوترها با pc های معمول متفاوت می باشند. هنگامی که شما تبلت یا لپ تاپ خود را خاموش می کنید، تمام برنامه ها و اطلاعات در حافظه داخلی دستگاه قرار می گیرند. زمانی که دستگاه را مجددا بوت می کنید، تمام ویدیو ها، بازی ها و اسناد شما دوباره ظاهر می شود. اما این «کامپیوترها» که توسط IBM و تیم میشیگان ساخته شده است بعد از قطع برق نمی توانند اطلاعات خود را حفظ کنند.

مینی کامپیوتر مذکور که بعنوان کوچکترین کامپیوتر جهان از آنها یاد می شود از فتوولتائیک که یک متد تبدیل نور به برق است، استفاده می کند. همچنین شامل یک پردازنده، حافظه سیستم، فرستنده های بی سیم و گیرنده هایی است که داده ها را از طریق نور ارسال و دریافت می کنند. یک ایستگاه پایه، کامپیوتر را با نور برای نیروی برق و برنامه نویسی تغذیه می کند. این ایستگاه همچنین تمام انتقال اطلاعات را دریافت می کند.

در حال حاضر، کوچکترین کامپیوتر جهان به عنوان سنسور دقیق دما استفاده می شود. به این طریق که از پالس های الکترونیکی برای تبدیل درجه حرارت به فواصل زمانی استفاده می کند.

گری لوکر، استاد مهندسی رادیولوژی و بیومدیکال می گوید: “از آنجا که این سنسور دما کوچک و زیست سازگار است، ما می توانیم آن را در سلول های سرطانی یک موش بکار بریم و از آن برای بررسی تغییرات دمای درون تومور در مقابل بافت طبیعی استفاده کنیم تا از تغییرات دما برای تعیین موفقیت یا شکست درمان ها استفاده کنیم”.

بد نیست بدانید تیم مذکور به دلیل نیاز به انکولوژی، اقدام به ساخت این کامپیوتر کرده است. اما در عین حال می تواند پاسخگوی نیازهای دیگری نظیر نظارت تصویری و صوتی، نظارت مخزن نفت، مطالعات سرطان و غیره نیز باشد.

منبع: shahrekhabar

…………………………………………………………………………………..

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

 

______________________________________

برو بالا