انتشار تازه ترین اخبار اپراتورها و تکنولوژی – وبلاگ بهشارژ

  • RSS
  • Delicious

Cooper Lake ؛ آخرین ریزمعماری پردازنده ۱۴ نانومتری اینتل

ارسال شده توسط بهشارژ   ۱۹ - مرداد - ۱۳۹۷   یک نظر    تعداد نمايش 356

آخرین ریزمعماری پردازنده ۱۴ نانومتری اینتل:

در شرایطی که اینتل نتوانسته به طرز مؤثر به فناوری ساخت ۱۰ نانومتری مهاجرت کند، این سازنده ناچار است ریزمعماری های فعلی خود را با اندک تغییرات با فناوری ساخت ۱۴ نانومتری مجدداً به خدمت بگیرد.

intel

intel

امسال بخش دسکتاپ شاهد قطعه سیلیکونی Whiskey Lake یا همان سری Coffee Lake Refresh خواهد بود. همزمان بخش پردازنده‌ های سازمانی قطعه سیلیکونی ۱۴ نانومتری Cascade Lake را دریافت می‌کند. ظاهراً Cascade Lake با چندین بهبود و تغییر مهم از جمله پشتیبانی از حافظه‌های Optane Persistent Memory، مصونیت در برابر نقص‌ های امنیتی اخیر در سطح سخت افزاری و Deep Learning Boost همراه خواهد بود که یک شتاب دهنده مبتنی بر شبکه سلول‌ های عصبی مصنوعی است.

همچنین با Cascade Lake شاهد معرفی VNNI  خواهیم بود. این ریزمعماری که اواخر ۲۰۱۸ معرفی می‌شود، در سال ۲۰۱۹ جای خود را به  Cooper Lake می‌دهد.

در اصل Cooper Lake نسخه Refresh از Cascade Lake که در شرایطی که فناوری ساخت ۱۰ نانومتری آماده نیست، اینتل آن را جهت سر پا نگه داشتن خود عرضه می‌کند. در حقیقت این ریزمعماری ۱۴ نانومتری زمان کافی برای ساخت Ice Lake با فناوری ساخت ۱۰ نانومتری را به اینتل می‌کند. بنابراین Cooper Lake می‌تواند آخرین ریزمعماری ۱۴ نانومتری اینتل باشد.

منبع: shahrekhabar

…………………………………………………………………………….

دوستانی که قصد خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین شارژ مستقیم ایرانسل و شارژ مستقیم همراه اول و رایتل – خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و یا خرید شارژ وایمکس را دارند می توانند به فروشگاه بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و پرداخت قبض از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل فراهم شده است.

۱۲۰۰#*۷۸۹*

______________________________________

یک نظر ==> نظر شما چیست؟!

  1. سلام.ممنون از مطالب خوبتون.وب خیلی خوبی دارید

برو بالا